יוסי הררי

יוסי הררי הוא אמן תכשיטים נצחיים – משלב ללא מאמץ מראה אקזוטי עם מודרני, גחמני עם שיק. עם סטודיו באיסטנבול וגלרייה בתל אביב, תהליך העיצוב שלו הוא מעודכן על ידי יופי אדריכלי מרהיב עין ונוף של שתי הערים הללו. הוא מלטש היטב את האונייה שלו עם גוון עשיר של זהב צהוב 24 קרט, תכשיטי יוסי הררי כוללים כיום מגוון רב של מתכות, אבני חן וגימורים. מעוצב עם מספר שכבות ועם תחושת יוקרה קלה. כל תכשיט הוא מיוצר בעבודת יד כולל כל אבזם כל חרוז וכל מסגרת, לחלוטין ללא שימוש בתבניות או יציקות. מגע אנושי זה מחדיר את תחושת ההיסטוריה הטבועה בכל תכשיט.

עובדות ראויות לציון:
נולד בישראל וגדל בישראל ובתורכיה, הוא גדל מוקף חפצים יפים וממצאים עתיקים אשר נתנו לו השראה כבר מגיל צעיר, עיצב את התכשיט הראשון שלו בגיל 11, קיבל הכשרה פורמלית ותארים בגמולוגיה ותכשיטים מ- הגי אי איי לוס אנג’לס ותואר בהיסטוריה של אומנות מאונברסיטת תל אביב. הוא פתח את הסטודיו באיסטנבול בשנת 1992 ואת הגלרייה בתל אביב בשנת 1998. התגלה על ידי מייסדת מוס גניפר שנקר בשנת 1999 במהלך חיפוש טבעות נישואין לבן שלה.

ציטוטים מיוסי:
״התכשיטים שלי הם ניגוד בין הישן לחדש. למרות שהשארה שלי היא מתכשיטים ארכיאולוגיים של העבר, יש לי פרשנות מודרנית ונועזת של עיצובים קלאסיים.״ ״אני מעצב תכשיטים עבור האישה המודרנית – הדינאמית שרוצה להרגיש נוח עם אך עדיין להיות סקסית, אקזוטית אך מודרנית, אופנתית אך עם הטעם שלה״

על התכשיטים:
רוב התכשיטים נעשים על ידי זהב טהור 24 קרט אך חלקם גם נעשים על ידי זהב 18 קרט וגילבר (שילוב של זהב עם כסף המקבל מראה מחומצן) התכשיטים של 24 קרט, זה גם בשביל אנשים האלרגים לסגסוגת זהב מסרותית, כעת הם יכולים לענוד ללא תחושת אי נעימות את התכשיט העשוי בעבודת יד עם טכניקות זהב עתיקות שבקושי משתמשים בה היום. ה24 קרט זהב לעולם לא יוכתם או יעבור צביעה, אך הזהב עובר תהליך שפותח עם הזמן על ידי יוסי הררי בצורת שכבות ומקבל מראה של נחושת מוברקת.

דילוג לתוכן