בחירת האבן

בחירת האבן המתאימה לאישה האהובה

יהלומים ואבני חן טבעיות  הם חבריה הטובים של האישה והמתנה הטובה ביותר שכל גבר יוכל לשמח בה את חברתו,אישתו ובנותיו.

לכן חשוב להשקיע קצת זמן להיכנס ולהבין במקצת את עולם ה”אבנים הטובות” מעבר להשקעה הכלכלית.

מגוון האבנים ואפשרויות הבחירה הוא אין סופי ,יש יהלום של קראט אחד שמחירו  אלף דולר ויש שמחירו מיליון דולר ואף יותר, סקאלה רחבה מאוד של מחירים.

מספר רב של פרמטרים קובעים את מחירו של היהלום הטבעי ובראשם משקל ,צבע, ניקיון, סימטריה, פרופורציה, ליטוש ועוד.

לכן רצוי מאוד לקבוע תקציב מקסימלי אשר מעוניינים להשקיע בתכשיט לפני שמתחילים בתהליך ובוחרים את האבן.

ביהלומים ישנם צורות ליטוש רבות ומגוונות. הליטוש המסחרי והנפוץ ביותר הוא הליטוש העגול   (round brilliant) שהוא גם היקר יותר ונסחר במחיר גבוה יותר משאר צורות הליטוש. צורות ליטוש אחרות כמו הפרינסס,קושן,אמרלד,רדיאנט ואשר קאט

שהן צורות ריבועיות ומלבניות, מאוד אופנתיות בשוק התכשיטים וישנם עיצובים מרהיבים ביופיים ובייחודם.

כמו כן יש משפחה נוספת של צורות ליטוש הנקראת בשפה המקצועית ” פנטאזי” שהן האובל, טיפה, מרקיזה, משולש, והלב,לכן גם אפשרויות עיצוב ושיבוץ מיוחדות מאוד.

מומלץ ביותר לבוא פתוחים לצורות וסגנונות חדשים ומיוחדים ולא להיות מקובעים לעיצובים והצורות השגרתיות והנפוצות.

באבני החן הסקאלה של המחירים והמבחר רחבים עוד הרבה יותר. ישנם בעולם סוגים רבים של אבני חן טבעיות בשלל צבעים וגוונים ללא גבול.

ישנן אבני חן מאותו סוג ובעלות אותו שם שיכולות להגיע בצבעים שונים ,ממכרות שונים בכל העולם ואפילו מאותו מכרה יכולה להגיע אבן כמו הספיר “Sapphire” בצבע כחול, ורוד או צהוב ובגוונים שונים.

באבני החן ישנם גם סמלים ומזלות הקשורים בכל אבן וכל אחד יכול לבחור אבן חן המסמלת את  הדברים הרלוונטיים עבורו.

צורות הליטוש באבני החן מגוונות גם הן כמו ביהלומים ואף יותר כך שניתן  לבחור צורה, צבע, גוון וגודל של האבן או האבנים לתכשיט.לאחר שבחרנו את האבנים המתאימות ביותר עבורנו  נעבור לעיצוב התכשיט.

מאמרים נוספים

מקורם והרכבם של יהלומים

היהלום הוא מינרל, פחמן מגובש טהור, בצורתו המרוכזת ביותר, חומר טבעי וקריסטלי. הם נוצרים על ידי תהליכים גיאולוגיים בעלי עומק רב, המגיעים ליותר מ -150

קרא עוד »

כיצד מעריכים יהלומים

1. צבע היהלום  (COLOR) רוב היהלומים הינם יהלומים הנראים חסרי צבע אך בפועל מכילים טונים עדינים של צהוב או חום. ככל שהאבן קרובה להיות נטולת צבע

קרא עוד »

עיצוב התכשיט

עיצוב התכשיט ובחירת צבע הזהב הכל מתחיל בסידור האבנים הנבחרות על דף לבן ועיצוב הרעיון לתכשיט החלומות. בעבר כל עבודת העיצוב המתקדם נעשתה בחומר עצמו

קרא עוד »

בחירת האבן

בחירת האבן המתאימה לאישה האהובה יהלומים ואבני חן טבעיות  הם חבריה הטובים של האישה והמתנה הטובה ביותר שכל גבר יוכל לשמח בה את חברתו,אישתו ובנותיו.

קרא עוד »
דילוג לתוכן